Контрнаступ ЗСУ під Харковом зламав плани окупантів і змушує їх відійти з регіону – ISW

10:22
13.05.2022

Операція на Харківщині нагадує успішне витіснення загарбників з-під Києва та інших північних областей.

Сили оборони України успішно контратакують окупантів під Харковом та змушують їх відвести свої сили із регіону. Крім того, ворог змушений боротися з контратаками українських військ, відмовившись від бомбардування міста.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зауважують, що контрнаступ під Харковом починає нагадувати успішне витіснення окупантів з-під Києва та північних районів країни. Атаки ЗСУ зламали плани загарбників, які відвели сили у бік Рубіжного та Сєвєродонецька. Однак, експерти не впевнені, що окупанти не спробують повернути втрачені позиції найближчим часом.

Експерти ISW вважають, що РФ може відмовитися від плану оточення українських військ на лінії Ізюм-Слов’янськ-Дебальцеве. Натомість окупанти можуть обрати дрібніше оточення Сєвєродонецька та Лисичанська.

“Станом на 12 травня російські війська, ймовірно, контролюють майже все Рубіжне і, ймовірно, захопили місто Воєводівка на північ від Сєвєродонецька. Швидше за все, найближчими днями вони почнуть наземний наступ у районі Сєвєродонецька. Відносний успіх російських операцій у цьому районі у поєднанні з їх невдачею у просуванні з Ізюму та помітне зниження темпу цієї спроби наступу дозволяють припустити, що вони можуть відмовитися від Ізюмського спрямування”, – прогнозують експерти.

Уніан