Міністр оборони України Олексій Резніков заявляє, що створення інтегрованої (комплексної) протиповітряної і протиракетної системи захисту українського неба підтримали понад 50 країн.

Про це Резніков повідомив у Facebook, розповідаючи про інтенсивний діалог з міжнародними партнерами, який відбувся минулого тижня у Брюсселі.

“Брутальна російська атака на цивільну інфраструктуру підштовхнула до політичних зрушень, які на технічному рівні українська команда опрацьовувала з серпня. Ми піднімали питання організації трирівневої системи ППО/ПРО в України і в листуванні, і під час телефонних розмов, і на “Рамштайні-5″. Тому партнерам вистачило буквально кількох діб для формулювання конкретики”, – заявив Резніков.

За його словами, одразу за підсумками “Рамштайну-6” міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін та голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі публічно визначили основним пріоритетом надання допомоги у створенні інтегрованої протиповітряної і протиракетної системи захисту українського неба.

“Це потужний сигнал, який отримали понад 50 країн, які зараз розглядають варіанти участі у цій роботі на практичному рівні…”, – заявив міністр.

Він додав, що Велика Британія та Нідерланди вже оголосили про наміри надати додаткові ракети для системи ППО/ПРО.

“Триває інтенсивний діалог з французькими друзями щодо ЗРК CROTALE. Маємо надію також на ухвалення рішень щодо комплексів SAMP-T”, – повідомив міністр.

Уніан